Зошто некои жени се „запуштаат“ а некои изгледаат убаво и во шеесетите: Парите немаат ништо со тоа!

7 ноември, 2020
233539_untitled_ls

Одамна сфативме дека стареењето не значи да станувате грди. Многу жени во шеесеттите години изгледаат многу убаво, негувано и привлечно. Но, што се случува со оние жени кои стануваат се повеќе запоставени и незадоволни од возраста?


Многу од овие „запоставени“ или „занемарени“ жени ќе речат: „Да имав пари и јас ќе изгледав добро!“ Но, тоа воопшто не е точно. Парите немаат никаква врска со тоа, еве што имаат:

Лична нега: Навиките се многу важни. Особено оние наследени навики. Имено, ако мајката имала навика редовно да се грижи за себе, да оди на фризер, шминкер, маникир, педикир, тогаш и ќерката ќе ги стекне тие навики. Ако мајката била жена која не се грижела за својот изглед, многу веројатно е дека нејзината ќерка нема да посветува премногу внимание на нејзиниот изглед, иако секогаш има исклучоци.

Дали проблемот е во грижата?

Сите имаме проблеми. Никој на овој свет не живее безгрижно. Постои еден израз што треба да го научите како мантра: „Желбата раѓа илјада начини, а неподготвеноста илјада пречки“. Неможноста да се грижите за себе, мрзеливост, апатија, ние не сме самопочитување, самодоверба – сето тоа се причините зошто сте запоставени (ако сте), но тоа се проблеми со кои треба да се справи вашиот психијатар.

Кои жени не се грижат добро за себе?

Тоа се најчесто жени кои живеат во рурални области, мали села. Се движат во тесни кругови, често се грижат за домаќинството, немаат време да се грижат за себе, да се шишаат, да се шминкаат, а не треба ни да изгледаат убаво …

Дали ви требаат пари за да изгледате добро?

Не! Секоја жена која добро се грижи за себе ќе ви каже дека парите се неопходни. Вистинска крема која добро ја хидрира кожата не е скапа, на крајот на краиштата, купете кокосово масло и грижете се за лицето и телото. Домашните маски за лице се поефикасни од козметичките, можете сами да ја обоите косата, да правите маникир, педикир, да ја отстраните косата од лицето и телото …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi