Инстаграм претстави нова икона што може да спаси многу, еве за што служи

14 мај, 2020
Naslovna

Иако мерките за заштита на коронавирусот се олесни, патеката што пандемијата ја остави на светската економија ќе трае долго.

Бројни работни места се привремено или трајно затворени, многумина ги загубија своите работни места, а голем број луѓе ги намалија платите.

Инстаграм го следи развојот на ситуацијата уште од почетокот на пандемијата, а деновиве ја претстави опцијата Support Small.

Можете да го вклучите меѓу налепниците во Stories и ви овозможува да промовирате мали производители, без разлика дали тоа се одгледувачи на овошје и зеленчук, ресторани, кафулиња, дизајнери и слично.


Можете да ги видите малите бизниси што ги промовираат вашите пријатели на Instagram на почетниот екран, меѓу иконите за Stories. Целта на оваа опција е да им овозможи на малите бизниси да достигнат повеќе клиенти и да останат поврзани со клиентите. Кога некој ќе ги спомне со користење на оваа опција, може да го сподели на своето Story.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris