Како да направите бек-ап на фотографиите на Фејсбук?

8 мај, 2020
Naslovna

Многу корисници на Фејсбук кои објавуваат фотографии на своите профили секој ден, веројатно веќе објавиле стотици или илјадници слики на нив низ годините.

Обично, меѓу нив има многу мемиња и смешни слики, но и многу спомени од летни одмори и важни настани, кои дефинитивно би сакале да ги чувате трајно, во случај, од која било причина, нешто ви се случи на вашата сметка.

Постои едноставно решение за тоа, кое со само неколку кликања ви овозможува да префрлувате фотографии на сметка на Google или Google Photos. Пред да започнете, проверете дали имате доволно слободен простор на вашиот Гугл простор, потсетува ЗДнет.


За да префрлите фотографии и видеа од Фејсбук на сметка на Google, треба да ги отворите Поставките во горниот десен агол на екранот и таму да ги изберете Вашите информации за Фејсбук.

Од понудените опции, изберете „Пренесете копија на вашите фотографии или видеа“. Кога ќе кликнете на „Преглед“, од вас ќе биде побарано да изберете дестинација каде што можете да ја зачувате (т.е. резервна копија) на содржината. Во моментов, само Google Photos може да се избере како дестинација.

Откако ќе ја проверите вашата дестинација, ќе треба да изберете дали сакате да префрлувате фотографии или видеа. Ќе треба да ја проверите вашата сметка и да ја внесете лозинката на Фејсбук за да овозможите пренесување на содржина. Конечно, треба да го потврдите преносот на податоци и ќе започне копирањето на содржината.

Кога трансферот ќе заврши, Фејсбук ќе ви испрати известување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris