Вибер започнува групни видео повици за состаноци и часови преку Интернет како чекор кон ново нормално работење по епидемијата COVID-19

13 мај, 2020
Naslovna

Ракутен Вибер, една од најголемите апликации во светот за бесплатна и безбедна комуникација, најави дека наскоро ќе овозможи можност за видео повици за групи до 20 лица, со неограничено времетраење.

Влечен од огромниот успех на своите групни аудио повици, Вибер одлучи да додаде видео на новите опции и со тоа да одговори на растечката потреба за видео повици од повеќе луѓе одеднаш, за да се избегне ризикот од повторно обединување, без разлика дали е со семејството, пријателите или колегите.

Физичкото растојание и постепеното прилагодување кон новите околности ги принудуваат луѓето да бидат внимателни за тоа како се собираат во групи – што е многу тешко, со оглед дека ги среќаваме другите секој ден, многу пати на ден. Без разлика дали станува збор за готвачи кои одржуваат часови за готвење или инструктори по јога кои ги учат своите студенти како да дишат правилно, сите групи имаат потреба од платформа за да се исполнат. И со опција за групни видео повици на Viber, тие сега можат да го направат сето ова многу лесно во рамките на апликацијата, каде што имаат и можност за споделување, како и видео преноси и за мобилни телефони и за работна површина. Опцијата за групно повикување видео е логична надградба на другите одлики на Вибер, вклучувајќи групен разговор за најмногу 250 лица, како и групни повици до 20 учесници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris