Марија од Eue Cue со моќна порака до своите фанови!

17 јуни, 2020
марија 2

Пејачката од македонскaта поп група Eue Cue, Марија Ивановска на фан страната на групата објави интригантен статус и воедно упати моќна порака и поддршка до читателите и фановите. Причината за оваа порака не е позната, но се чини дека Марија со неа ни откри детали од нејзиниот приватен живот со кој веруваме дека малкумина се запознаени.

За потсетување, Марија стана дел од групата Eue Cue кога се уште беше малолетна. Во 2015 година победија на Скопскиот фестивал со песната “Убава”, а во 2018 година ја претставуваа Македонија на изборот за песна на Евровизија со песната “Lost and Found” во Лисабон, Португалија.

Таа е во врска со 14 години постариот колега- гитарист и пејач на Eue Cue, Бојан Трајковски. Дали можеби големата разлика во години меѓу неа и Бојан е причина за нарушените односи со семејството или нешто друго е во прашање, останува мистерија.