За Бугарските момички

6 април, 2020
kalabalak

Драг Боки. Ние, Македонците од Република Македонија решивме:

– да бараме од меѓународната заедница помош за утврдување на татковство кај огромен број деца во Бугарија, од нас Македонските патриоти и женољубци
– да бараме репарација и обештетување од Бугарската држава, заради наша сериозна инвестиција во дел од Бугарската проституција
– да бараме Македонскиот јазик да биде прв службен јазик во Бугарија, земајќи во предвид бројот на асимилирани Македонци во Пиринска Македонија како и уште поголем број на направени Македончиња од Русе до Созопол и од Ќустендил до Варна и Бургас – мнозинство сме со гаранција

Нашите барања ќе ги доставиме по пошта препорачано.
И да Ви ги презентирам нашите несоборливи факти.
За да бидам целосно прецизен, ќе мора да направам генеза за нашите дејствија. Не можам да говорам за периодот од деветнаесетиот век и почетоците од дваесетиот, иако сум убеден дека се ги чинело многу многу помалку од денес. Не случајно најголемиот дел од Македонските преродбеници таму се школувале. Некои збудалени мераклии за жени (како некои мои другари) и се бореле. Што би рекле некои: што ти прави п.. бе.
Јас сега ќе говорам за времиња на кои сме сведочеле.
Чинам почнавме раните осумдесети. Шлепери гуми за џвакање (дфки) и женски хулахопки инвестиравме во Вашите момички. Некои побистри бараа и бои за коса, но тој број беше незначителен, па нема да го рачунаме како наша инвестиција (рачунај го како бонус)
Дојдоа деведесетите.Тогаш, во тој најдобар период од нашите животи, момичките почнаа парички да бараат, па коштаа, чинеа или струваа само по 20 лева за еден час. Подоцна цената порасна на 40, но сите ние не се жалевме воопшто. Инвестициите се зголемуваа до таа мера, што некои од нас мораа секс туризам групи да организираат за да се задоволат нашите потреби во секоја смисла на зборот.
Во новиот милениум влеговме со благо покачување на цените, пред се заради инфлацијата , а подоцна и рецесијата од момичиња, зошто голем дел отиде за извоз во Западно Европските држави. Цената порасна до 60 па и 80 бугарски лева. Но ние секогаш спремни да помогнеме, дури и типс остававме за државата полесно да преживее во најтешките моменти од Бугарската историја.
Денес, во време на корона, време кога огромен број Бугарски проститутки ги изгубија своите работни места низ цела Европа, осеќам цената ќе падне. Момичките се вратија и сега на таква конкуренција, ќе треба владата да ти биде спремна дури и за субвенционирање на таа можеби највисоко развиена бизнис гранка во Бугарија.
Дојдовме до децата. Епа замисли друже Бокица,  колку само деца ние мераклиите и борците за ширење љубов и разбирање помеѓу нациите, имаме сплескано низ Бугарија. Бокиииии, ај пребројте ги и информирајте не. Да не дојде време скраја да е, инцест нација како некои и вие да биднете. Башка, веројатно си свесен дека многу и Ви помогнавме, да не биднете малцинство во Бугарската држава, особено ако го тргнеме бројот на асимилирани Роми и Турци со Словенски имиња и презимиња.
Пребројте се и кажете, дали и тогаш ќе имате проблем со нашата историја, кога сте сами свесни колку инвестиравме во Вашата сегашност и иднина.
А за јазикот да не говориме. Иако сите говорат дека Бугарскиот е чист Македонски со говорна мана, јас ќе бидам поискрен. Бугарски јазик не постои, се разбира освен оној јазик што е неопходен за орален секс на пример.

Наравучение Боки:
Сме инвестирале и ќе инвестираме секогаш во Вашите момички, ако ништо друго, се додека се поефтини од Српските и Албанските.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi