НА ТИЈАНА АЈФОН ѝ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР ПОРАДИ ОРГАНИЗИРАЊЕ ОРГИИ! Еве на колку години може да биде осудена

1 декември, 2020
2367425_tijana-ajfon-2_ls

Обвинителството на БиХ поднесе обвинение против Тијана Максимовиќ (28), попозната како Тијана Ајфон, под сомнение дека организирала две девојки од Белград за да обезбедат заеднички интимни услуги на приватна забава во близина на Бјелина. Експертите од оваа област велат дека би било најдобро Тијана да добие казна за друштвено корисна работа, но дека наводно затворската казна е сигурна.

– Да работеше некаде друштвено корисна работа, ќе ѝ беше најтешко. Такво нешто, заедно со хуманитарната работа, можеби добро ќе влијаеше на неа и ја спаси од лошото милје во кое падна – вели Божидар Божа Спасиќ, поранешен оперативец на службата за државна безбедност.

– За ова кривично дело, нашиот закон се заканува со казна затвор од две до шест години. Ова ќе се случи во случај да се докаже дека таа навистина била организатор и дека девојките што ги донела во Бјелина навистина работеле за неа. Сепак, според претходното искуство во оваа област, тоа најверојатно не е така. Ако таа навистина беше организаторка и толку „моќна“ во тој свет, колку колку што се претставуваше, тие немаше да бидат пренесени со чамци преку Дрина, како што беше случајот таа вечер кога беа уапсени. Сè е подигнато на повисоко ниво отколку што е всушност, а тоа е обична проституција без никаков елитен статус. Тијана Ајфон е всушност иста како нејзините сопатнички што ги зеде, нема поголемо значење од нив. Не треба да се криминализира, не треба да се претвора во моќен макро, туку треба да биде осудена за кривично дело проституција. Во тој случај, прекршочната казна е затвор до една година. Вистинските организатори кои стојат зад тоа всушност треба да бидат гонети – рече криминологот Златко Николиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit