Оваа сабота сѐ ќе дојде на свое место но тоа е само почеток…

26 декември, 2020
abstract-alien-planet-outer-space-260nw-1663117954_1000x0

Од четврток, Месечината се претвора во знак на Бик и за прв пат ќе влезе на плоштадот со Сатурн и Јупитер во Водолија. Сепак, ова е силна Месечина, во знак на нејзино возвишување, додека со Сонцето формира и тригон.

Посветете се на вашето семејство или украсете го вашиот дом за претстојните празници. Петок е интересен и можеби возбудлив за некого. За некои, оваа Месечина во Бик може да биде малку заморна, бидејќи ќе формира спој со Уран.

Истиот ден, Меркур од знакот на Јарец ќе направи тригон кон Уран и Месечината. Многу Уран за еден ден може да донесе малку повеќе нервоза. Стресот дома може да се појави и поради општата состојба во светот со короната. Многу семејства ќе останат разделени за време на Божиќните и Новогодишните празници. Секако дека е голем стрес што мора да го прифатиме.

Викендот е целосно во духот на прославата и релаксацијата.

Месечината ќе направи секситил со Нептун и тројка со Плутон во сабота. Во сабота, тој ќе премине во знакот на Близнаци и ќе има тригон со Сатурн и Јупитер. Ќе бидеме расположени за дружење и разговор. И покрај тоа што не можеме да видиме некого во живо, технологијата ни овозможува виртуелно дружење. Тоа е голема вредност на нашето време што ќе се подобри во следните години. Треба да бидеме благодарни на Уран и знакот на Водолија за тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber