БОМБА! Стопете го салото на стомакот ВЕДНАШ!

3 август, 2020
SMUTI

Летото е идеален период за губење на вишокот килограми.

Самиот апетит, поради топлината, секако е намален, а тоа дефинитивно ни носи корист.

Има толку многу диети дури можеме да бираме, но не е на одмет да додадеме некој здрав пијалок, особено ако тоа помага да се изгуби тежина.

Подготовка:

Во блендер ставете исечена замрзната банана, лажица рендан ѓумбир, две лажици брашно од ленено семе, чаша замрзнати боровинки, малку мраз и половина чаша спанаќ.

Добро измешајте ги и пијте го секое утро на празен стомак.

Повеќето од оние што го користеле овој пијалок изгубиле дури два килограми за само неколку дена.

Она што е интересно е што помага во намалување на обемот на стомакот.

Покрај тоа што е вкусен и ефикасен во отстранувањето на масните наслаги, имајте на ум дека овој пијалок е исто така доста здрав. Бананите содржат калиум, антиоксиданти и растителни влакна и го стимулираат варењето и елиминацијата на токсините, а ѓумбирот го зајакнува имунитетот, го намалува апетитот и го забрзува метаболизмот.

Ленот е исто така важен, затоа што е полн со растителни влакна, боровинките се познати како антиоксиданс, додека спанаќот е богат со магнезиум и има позитивен ефект врз нервниот систем и расположението.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris