БРЗ РУЧЕК! Еве како да направите едноставна и сочна лазања со шунка и сирење!

17 јуни, 2020
320237_untitled-2_f

Ова едноставно јадење брзо се подготвува и е многу сочно и вкусно!

Потребно е:

  • 400 гр кора за лазања
  • 50 гр шунка
  • 350 гр гауда кашкавал
  • 200 гр пармезан
  • 600 мл млеко
  • 5 лажици брашно
  • Зачини по вкус
  • Вегета, па, бибер

Подготовка:

Направете го сосот од бешамел со мешање на млекото во брашното, внимавајќи да нема грутки. Потоа додадете сол и зачини по вкус. Вклучете го шпоретот на тивок оган и промешајте. Откако ќе зоврие, додадете 200 гр пармезан. Подгответе сад во кој ќе ги наредете состојките за лазања. Истурете неколку капки масло и наредете го првиот ред кори за лазања. Потоа, додајте го сос од бешамел, а над него наредете шунка и сирење. Повторете го процесот сè додека не ги искористите сите состојки. Бешамелот треба да остане на врвот, и можете да додадете малку повеќе пармезан. Ставете да се пече. Чувајте ги покриени првите 15 минути, а потоа оставете да се пече.