Брзи колачи од само 2 состојки: Најлесниот рецепт за неодоливи чоколадни truffles

4 декември, 2020
chocolate-truffles-bite-horiz-a2-640

Тruffles се едни од омилените колачи ширум светот, а сега ги прикажуваме во наједноставната варијанта. Потребни ви се само 2 состојки и неколку минути за подготовка што целосно ќе ве воодушеви. Можете да го направите за празници, родендени или како бонбони што ќе ве засладат по напорниот работен ден

Еве го наједноставниот рецепт за чоколадни truffles:

Состојки:

240 гр кондензирано млеко

150 гр какао во прав

Подготовка: Истурете го кондензирано млеко во шерпата и варете го на тивок оган со постојано мешање. Кога ќе почнат да се појавуваат меурчиња, тргнете го од оган. Постепено истурете го топлото млеко низ сито и мешајте ја смесата. Кога ќе потрошите сè, бидејќи добивате густа смеса, истурете ја во огноотпорен сад или калап што претходно сте го покриле со фолија. Дистрибуирајте ја смесата рамномерно и оставете ја да отстои во фрижидер околу 3 часа. Истурете малку какао во прав на плехот, а потоа извадете го колачот од фрижидерот и ставете го какаото. Исечете го колачот на коцки, а потоа посипете го со остатокот од какао во прав. Вашите чоколадни колачи се подготвени за дегустација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi