Cалатата со пченка која ќе ве засити! Идеален предлог за вечера, и лесно е за подготовка!

26 октомври, 2020
салата

Идеален предлог за лесна вечера.

ПОТРЕБНО Е:

-300 гр слатка пченка

-4 варени компири

-3 варени јајца

-200 гр шунка

-1 чаша павлака

-200 мл мајонез

-Малку сол

-Малку бибер

ПОДГОТОВКА:

Да се соедини пченката со сецканите компири, шунката и јајцата.Потоа додадете павлака и мајонез. Зачинете по вкус и сето тоа убаво соединете го.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum