Чоколадни бомбици: слатки залчиња за комплетно уживање!

6 мај, 2020
бомбици

Состојки:

300 гр чоколадни мусли

150 гр бело чоколадо

100 гр путер

2 лажици какао

Подготовка

Иситнете ги муслите со сукало.

Стопете го путерот во чоколадото и додадете ја смесата во муслите. Додадете го и какаото и измешајте ја целата смеса убаво.

Потоа оставете ја смесата во фрижидер да се олади и стегне, па направете бомбици. Декорирајте ги по желба

На здравје!