13 август, 2020

Тестенините се многу лесни за подготовка, а кога мислите на тестенините, првото нешто што ви паѓа на памет се шпагети. Шпагети се несомнено омилен меѓу децата, но шарените шпагети се нешто на кое ниту едно дете нема да може да му одолее! Процесот е многу едноставен, а се што ви треба од состојките е тестенини и неколку прехрамбени бои.

Процесот погледнете го во видеото:

Остави коментар

Почетна // Eat & Drink Story // Децата ќе ги обожаваат: Подгответе шарени шпагети (Видео)
Горе