Десерт кој не дебелее: Здрави мафини од 3 состојки готов за само 12 минути!

2 мај, 2020
12

Состојки:

  • Малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Подготовка:

  • Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
  • Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
  • Печете 12 минути на 190 °C