Десерт од соништата: Подгответе кремаст тарт од кокос кој се топи во уста (РЕЦЕПТ)

29 октомври, 2020
kokos-tart-e1603895569738

За сите гурмани, а особено љубителите на кокос, денес ви претставуваме рецепт кој многу лесно може да стане вашиот нов омилен десерт. Овој кремаст десерт е многу лесен, па буквално се топи во устата.


Состојки:

Кора:

200 гр мелени бисквити

50 гр путер

Крем:

400 мл кокосово млеко

400 мл павлака за готвење

2 јајца

150 гр шеќер

80 гр пченкарно брашно

лажичка сол

Последен слој:

2 белки

130 гр шеќер

Погледнете го процесот на подготовка:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort