Дизни штотуку сподели нов врвен рецепт од кујната, па подгответе се да бидете тотално занесени!

27 мај, 2020
desert

Овој рецепт којшто Дизни одлучи да го сподели со нас, ќе ви помогне да направите неверојатен десерт! Истиот не беше насекаде достапен, но сега го имате во ваши раце и можете да го испробате  дома.

Ангажирајте го целото семејство и уживајте заедно во приготвувањето на овој прекрасен десерт, надополнет со најдобрите вкусови на сладолед кои можете да ги замислите.

Состојки:

½  шолја прелив од топло чоколадо

½ шолја путер од кикиритки

 2 полни лажици сладолед со вкус на ванила

 2 полни лажици сладолед со вкус на чоколада

2 полни лажици сладолед со вкус на јагода

1 полна лажица сладолед со вкус на минт

1 полна лажица сладолед со вкус на кафе

1 банана исецкана на половинки

цимет (2 х ½  x 1 ¼)

3 супени лажици чоколаден сируп

¼ крем од marshmallow

¼ прелив од јагода

¼ прелив од ананас

1 large brownie

1 парче чоколада

4 чоколадни колачиња

1 супена лажица исецкани бадеми

1 супена лажица изрендано темно и бело чоколадо

1 супена лажица здробени чоколадни колачиња

1 супена лажица желе од исецкани портокали, отприлика 2 портокали

1 супена лажица чоколадни снегулки

1 супена лажица чоколадни трошки

1 супена лажица шарени трошки

½ филџан суви цреши

Подготовка:

Истурете го преливот од чоколадо и преливот од кикиритки во длабок сад

Додадете ги парчињата банана и измерената количина цимет одозгора

Што е можно побрзо, додадете ги лажицата чоколаден сируп, marshmallow кремот, преливот од јагода и преливот од ананас преку сладоледот

Прекријте ги целосно со сладок крем, парчињата brownie, парчето чоколада и колачињата.

Попрскајте ги со исецканите бадеми, темно и бело чоколадо, здробените колачиња, желето од портокали, млечно чоколадо, чоколадните снегулки, чоколадните и шарени трошки

На врвот ставете ги црешите

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi