Домашен сируп против кашлица

1 април, 2020
Sirup protiv kaslanje

Овој природен рецепт е многу лесен за правење и исклучително здрав. Се пие по 1 лажичка секое утро.

Состојќи:

  • 250 мл вода
  • 6 лисја од ловор (свеж)
  • 6 лажици кафеав шеќер (ако немате кафеав, може и бел)
  • 1 лимон

Подготовка:

  1. Ставете ја водата во тенџере да зоврие и потоа додадете ги листовите од ловор. Гответе 10 минути. Го тргаме тенџерето и ги вадиме листовите. (Ја задржуваме водата).
  2. Во меѓувреме го ставаме шеќерот во стаклен сад или тегла и ја додаваме водата во која се вареа листовите. Мешаме додека не се растопи шеќерот.
  3. Откако ќе се растопи шеќерот го додаваме лимоновиот сок, чекаме да се олади и го ставаме во фрижидер

Дозирање: Секое утро пиеме по една лажичка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi