ЕДНОСТАВНИ И НЕОДОЛИВИ ПРЖЕНИ ЛИГЊИ во превкусна маринада!

1 ноември, 2020
lignje shutterstock_200062481_1000x0

Совршена идеја за лесен попладневен ручек

Главни состојки:

400гр замрзнати исчистени лигњи

Малку сол

Малку маслиново масло за пржење

Состојки за маринада:

1 чешне лук

1 лажичка мешан медитерански зачин од билки

1 лажица маслиново масло

Состојки за панирање:

1 лажица презла

1 лажица брашно

1 лажичка пченкарен гриз

1 лажица пченкарно брашно

Подготовка:

1. Измијте ги лигњите под млаз вода.

2. Исечете ги перките на потесниот крај на лигњите со остар нож (перките треба внимателно да се исечат за да не се оштети трупот).

3. Исечете ја лигњата на кругови со дебелина од приближно 1,5 см.

4. Подгответе ја марината:

5. Излупете го лукот, изрендајте или ситно исечкајте го.

6. Ставете го лукот, мешавина од медитерански билки и маслиново масло во сад.

7. Измешајте добро и оставете го настрана додека лигњите не се испржат.

8. Во еден сад измешајте ги состојките за панирање – брашно, презла, пченкарен гриз и пченкарно брашно.

9. Посолете ги лигњите.

10. Поминете го секој круг лигњи и нејзините краци низ подготвената смеса за панирање.

11. Ставете ги подготвените кругови и краци на послужавник, поросен со презла.

12. Загрејте го маслото во тавата, ставете дел од подготвените лигњи (доволно само за да се распоредат една до друга во тавата) и пржете кратко.

13. Прво пржете ги круговите, а потоа и краците.

14. Ставете ги пржените лигњи и нозе на хартиена кујнска крпа за да ги апсорбираат вишокот маснотии.

15. Кога ќе ги служите лигњите, прелијте ги со подготвената маринада.