Експлозија на вкус: Маринирани крилца за пет минути

13 јуни, 2020
krilca

Не мора да нарачувате маринирани пилешки крилца само во ресторан. Го најдовме совршениот рецепт – „направете го тоа сами“.

Лепливи, сочни, меки и ароматични пилешки крилца се уште една причина зошто никогаш нема да се заситиме од пилешко. Во потрага по нови вкусови и инспирации, зачувајте го рецептот за печено пилешко со портокал и лук што ќе ве воодушеви.

Можеби крилцата не се твоето омилено јадење, но може ли фино пилешко да биде готово за 15 минути? Направете варијација на темата – со бело месо.

Состојки:

  • 1 кг пилешки крилца
  • 3 лажици сос од соја
  • 1 лажичка слатка димена пиперка
  • 2 лажици мед
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици масло од сусам
  • 1 лажичка лут сос
  • 1 лажица свежо рендан ѓумбир
  • сок од половина лимон

Подготовка:

Ситно исецкајте го лукот и направете маринада од наведените состојки во подлабок сад.

Исечете ги крилцата на два дела, одделете го од коската, ставете го во сад со маринадата, добро измешајте и оставете ги крилцата во маринадата најмалку два до три часа, по можност подолго.

Подгответе сад, покријте го со хартија за печење, потоа ставете ги крилцата во садот и печете ги во загреана рерна на 200 ° C , 30-40 минути, а потоа свртете го грејачот на опција – скара и печете ги уште 10 минути додека не се добијат крилцата убава златна боја.

Послужете со сезонска салата.