„Fondant“ компири: Кремаст и крцкав прилог кој се топи во уста

2 мај, 2020
компир

Состојки:

  • 4 големи компири
  • 2 лажици масло
  • 1 лажица растително масло
  • 2 чешниња лук
  • 2 дл пилешкa супа
  • 1 лажица зачини
  • 2 гранчиња рузмарин
  • 1 гранче мајчина душица
  • сол
  • бибер

Погдотовка:

• Загрејте ја рерната на 200 Целзиусови степени.

• Излупете, измијте ги компирите и исечете ги на половина.

• Исечете ги краевите за да дадете коцкаст облик, а парчињата да бидат 3-4 см.

• Зачинете ги компирите.

• Загрејте го маслото во тава на средна топлина и ставете ги зачинетите компири.

• На секоја страна печете ги 5-6 минути додека не бидат златно кафеави.

• Ставете ги печените компири, путерот, лукот, рузмаринот и мајчината душичка во тавата за печење и печете ги во рерна 25-30 минути.