„Француски компир“, ваков сеуште не сте пробале!

2 јули, 2020
IUYT

Потребни состојки:

500 гр компири

3 варени јајца

200 мл јогурт

100 мл. млеко

4 чешниња лук

кашкавал

сол и бибер

Подготовка:

Премачкајте ја тавата со многу масло. Исечете ги компирите на парчиња, а потоа додадете сол и бибер и додадете малку масло. Измешајте. Наредете половина од компирите на дното, а потоа исечете ги варените јајца на кругови, посолете ги. Наредете го другиот дел од компирите одозгора. Изматете го јајцето во сад, додадете 30 мл јогурт, масло и млеко и добро измешајте. Истурете компири и изрендајте кашкавал одозгора. Печете на 210 степени околу 50 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi