Гурмански полнети компири со богат вкус (ВИДЕО)

30 јули, 2020
kompir

Состојки:

  • 3 поголеми компири
  • 200 гр рендан кашкавал
  • праз исечен на прстени
  • 150 гр ситно сецкана сланина
  • 1 лажица павлака
  • 50 гр путер
  • сол

Подготовка:

Ставете ги компирите во тава, добро посолете и печете ги на 200 степени 45-50 минути. Додека компирот се пече, пржете ја сланината, без масло, додека не стане крцкава. Исечете ги печените компири по должина. Извадете ја средината од компирот и компирот што го издвојувајте ставете го во сад. Додадете праз, путер, сланина, малку кашкавал и павлака во оваа смеса. Додадете сол ако сакате. Соединете ја смесата, а потоа пополнете ги компирите. Ставете кашкавал на врвот. Вратете се во рерната да се пече, околу 10 минути. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi