Исклучително вкусно! Предизвикува зависност, премеко тесто! (РЕЦЕПТ)

20 октомври, 2020
469791692

Ништо не е поубаво отколку кога мирисот на свежо пециво се шири низ куќата… Исклучително вкусно! Зависност! Ќе го обожавате моето меко тесто!

Состојки:

200мл топло млеко

100мл топла вода

60мл билно масло

2 белки и 1 жолчка

10гр сув квасец

2 лажици шеќер

570гр бело брашно

1 лажичка сол

30гр путер

+ путер за втривање

+ 1 јајце + 1 жолчка за премачкување

+185 Степени, 15-20мин

Подготовката погледнете ја во видео записот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort