Како од пекара: ПАНЦЕРОТИ се идеална опција за во било кое време од денот (ВИДЕО)

11 јули, 2020
123

Лесна подготовка на вкусен италијанска специјалитет

Ако ги сакате панцеротите од пекара или пицерија, зошто да не пробате сами да ги направите, и да уживате во овој многу вкусен појадок?

Овие панцероти воопшто не се мрсни, и се направени на исклучително едноставен начин. Овој италијански специјалитет за панцероти ќе ги воодушеви сите ваши сетила и сигурно ќе ги направите повторно.

Состојки:

 • 200 мл топло млеко
 • 100 мл топла вода
 • 100 мл масло
 • 1/2 вреќичка свеж или 1 сув квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 до 1/5 лажичка сол
 • 500-600 гр брашно
 • 1 јајце за премачкување
 • сусам за попрскување

Состојки за филување:

 • шунка или печеница
 • сирење по желба
 • Кисела павлака
 • оригано
 • кечап

Деталната подготовка погледнете ја во видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi