Каша од компир и келераба: Детокс – чорба готова за 20 минути!

9 јуни, 2020
220615_potaz-od-kelerabe-shutter_ls

Потребни состојки:

  • ½ келераба
  • 3 компири
  • 1 лажичка хималајска сол
  • 1 супена лажица соино масло
  • 1/3 лажички чили
  • 1 супена лажичка кромид во прав

Подготовка:

  • Сварете ги исецканата келераба и компирот и додадете го кромидот во прав при готвењето, потоа со водата од самото готвење добро избендирајте ги двете намирници и процедете ги. На процедената смеса додадете и го соиното масло заедно со чилито. Потоа, за смесата добро да се изедначи, сè заедно уште еднаш ставете  во блендер. Чорбата можете да ја послужите со роквица или леблебија, како додаток за поубав изглед на чинијата. На здравје!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi