КИКИРИКИ МИНИОНИ СО МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО: Брзо и лесно за подготовка! (РЕЦЕПТ)

19 ноември, 2020
Screenshot_3

Овој десерт ќе ве воодушеви затоа што е многу лесен за подготовка, а неговиот вкус е ненадминлив!

Состојки:

250гр бисквити

150гр кикирики

¼ маргарин

8 лажици шеќер

2,5дл млеко

100гр млечно чоколадо

1 лажица масло

Подготовка:

Ставете ги млекото, шеќерот и маргаринот да зовријат. Тргнете од оган и додадете мелени бисквити и изблендирани кикирики. Сè добро соединете и измешајте. Ставете фолијата на послужавник или даска и со сукало раширете ја топлата смеса до дебелина од 2 см. Ставете го во фрижидер да се излади и оставете го да отстои најмалку два часа.

Извадете и исечете ги краевите така што ќе биде рамно од сите страни, па исечете на коцки. Растопете го чоколадото со маслото и измешајте добро. Земете чепкалка за заби и натопете ја во чоколадо. Прободете една коцка и натопете ја во чоколадото. Потоа забодете ја чепкалката во стиропор за да нема отпечатоци од прсти.

Можете да посипете бело чоколадо одозгора ако сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi