Ќе се воодушевите од овој вкус: Леб со билки

24 јули, 2020
leb

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 300 мл топла вода
  • ¼ коцка свеж квасец
  • 3-4 лажици маслиново масло
  • 4 чешниња сецкан лук
  • 3 лажици сецкан копар

Подготовка:

Растворете го квасецот со шеќер во малку вода, а потоа оставете го да нарасне.

Во сад за мешање измешајте ги брашното и солта, а кога квасецот е подготвен, додајте го во брашното. Потоа, истурете го остатокот од топлата вода и месете меко тесто. Покријте со памучна крпа и оставете да се крева на топло место околу половина час.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi