Ќе ве освои од првото залче: вистинско време за освежувачки летен колач со праски (рецепт)

19 август, 2020
фдфд

Состојки:

 • 3 јајца
 • 3 лажици шеќер
 • 3 лажици масло
 • 3 лажици млеко
 • 3 лажици брашно
 • 1 ванилин шеќер
 • 1 прашок за пециво
 • излупени и сецкани праски
 • 2 пудинзи од слатка павлака
 • 600 мл млеко
 • 1 шлаг

Подготовка:

Изматете ги јајцата, а потоа додадете го шеќерот и ванилиниот шеќер. Додадете масло, млеко, прашок за пециво и брашно, а потоа повторно измешајте.

Истурете ја оваа смеса во калап и печете 15 минути на 200 ° С.

Истурете малку млеко за да се впие, наредете ги праските и над нив ставете го претходно зготвениот пудинг. Оставете да се излади. Украсете со шлаг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris