Ќофтиња и шпагети на италијански начин: Ручек за 15 минути на маса! (РЕЦЕПТ)

19 октомври, 2020
231599_img-20201016-160523_ls

Време е да се преселиме во Италија

Состојки:

2 колбасици

Маст

2 чешниња лук

1 чаша вино

2дл песто сос

2дл неутрална павлака

Вода

100гр тестенини

Подготовка:

Излупете ги колбасите, земете парчиња и формирајте ќофтиња од нив. Пржете во маст, додадете лук и чаша вино на крајот, а потоа песто сос и неутрална павлака. Тестенините се варат ги малку во зовриена вода, се мешаат со ќофтињата и сосот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum