Љубов на прв залак: Неодоливи тортиљи со пилешко и авокадо!

1 декември, 2020
306316_x2_f

Состојки


4 тортиљи

авокадо

2 домати (наместо тоа може 2 пиперки)

пилешко месо по ваш избор (скара, печено, варено),

2 варени моркови

100 гр кашкавал

4 лажички кисела павлака

сок од половина лимон

малку масло

сол и бибер

Подготовка: Исечете го авокадото на коцки и грубо изгмечете, прелијте го со сок од лимон, додадете исечкан магдонос, сол и бибер. Премачкајте ја тортиља со лажичка кисела павлака. Наредете го сецканото пилешко, кашкавалот, доматот, авокадото по редослед и завиткајте сè во ролни. Ставете ја секоја ролна во тава, премачкајте со масло и посипете со рендан кашкавал. Печете ги тортиљите во рерна загреана на 200 степени околу 15 минути, или додека не добијат фина кора.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi