Мафини сo портокал и бадем: Совршена комбинација на вкусови!

1 декември, 2020
mafi

Состојки:

2 портокали
5 јајца
5 лажици шеќер
1 лажичка прашок за пециво
1 лажичка екстракт од бадем
1 лажичка екстракт од ванила

200 грама бадемово брашно
бадеми

Подготовка:

Изматете ги јајцата и додајте го шекерот.

Додајте го брашното, прашокот за пециво, бадемите и ектрактот од ванила и бадеми.

По ова излупете ги портокалите и исцедете ги дирекно во смесата.

Печете на 170 степени околу 10-15 минути(зависно од рерната).

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi