Mаринани, вкусни и сочни ражничи

17 април, 2020
Naslovna

СОСТОЈКИ:

  • главица кромид
  • 2 лажици ситно сечкан ѓумбир
  • 1 лажичка кари
  • 1/2 лажичка мелено индиско оревче
  • 200 мл кисело млеко

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во блендер ставете кромид и зачини, додајте кисело млеко и лесно измешајте.

Наредете ги ражничите во плиток сад и прелијте ги со маринада. Оставете да отстојат пред печењето.