Наједноставен домашен сладолед од две состојки: Готов за 5 минути :)

4 јуни, 2020
18-19 -583060915 Shutter_1000x0

Состојки:

  • 500 гр шлаг во прав
  • 1 литар јогурт

Поготовка:

Со миксер изматете го шлагот па додадете го јогуртот. Во добиената основна смеса може да додавате состојки по избор. На пример за сладолед од ванила, додадете ванилин шеќер, за сладолед од чоколадо додадете 50 гр чоколадо и какао.