Наједноставниот рецепт за домашен путер од кикирики од само 3 состојки: Дури и нема да ве чини многу

29 декември, 2020
puter-od-kirikija-830x0

Д-р Фелгуд сподели рецепт кој ќе се чува со генерации

Д-р Саша Плешевиќ, кого првенствено го познаваме под прекарот д-р Фелгуд, е добро познат тренер за фитнес посветен на спортот и здравиот начин на живот.

Во својата емисија, тој сподели повеќе од едноставен рецепт што ќе ги воодушеви сите љубители на путер од кикирики, особено за време на празниците!

Направен е за само 1 минута, а потребни ви се само 3 состојки!

Покрај тоа што е путерот од кикирики „направете го тоа сами“ поздрав од оној што ќе го купите, тој ќе биде и пријател на вашата линија.

– Има добри маснотии во путерот од кикирики, како од кикирики, така и од ладно цедено маслиново масло. Имате многу протеини, витамини, минерали, но треба да запомните една работа: не го јадете неограничено. Некаде околу 30 до 40 грама за ужина или на добар ржан леб, размачкајте тенок слој и тоа е тоа – вели тој.

Погледнете што ви треба за наједноставниот путер од кикирики на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris