Направете домашен Oreo сладолед со само четири состојки!

1 јули, 2020
фгдфхгфд


Состојки:

12-14 Орео колачи

2 чаши слатка павлака

кондензирано млеко

екстракт од ванила

Подготовка: Ставете ги сите орео колачи во една кеса, добро затворете ја и искршете ги сè додека не се сомелат целосно. Истурете ја содржината во една чинија. Во друг сад, истурете 2 чаши слатка павлака и промешајте со миксер додека не се згусне. Додадете 1 чаша кондензирано млеко и лажичка екстракт од ванила, а потоа измешајте сè. Потоа додадете ги распарчените бисквити Орео и добро измешајте ја целата смеса, сè додека не биде рамномерна. Смесата ставете ја во калап за сладолед, покријте ја со фолија и оставете ја да отстои 6 часа во фрижидер. Потоа, извадете ја фолијата и вашиот сладолед е подготвен!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi