Неколку состојќи, многу уживање: Наједноставниот рецепт за лесен ЧИЗКЕЈК – со минимален напор

16 август, 2020
мнм

Доколку сте љубител на чизкејк, ќе го обожавате овој рецепт! Веројатно е најлесниот што постои, тортата ќе биде воздушна и лесна, а не мора да ја запалите рерната!

Состојки:

400 грама крем сирење

200 милилитри засладена шлаг

Лажичка сок од лимон

200 грама бисквити

100 грама путер

10 грама желатин

50 милилитри сок од портокал

Подготовка:

Се топи путерот и се промешува во бисквитите и сокот од портокал. Пополнете го дното на калапот со кој рамката се отстранува со добиената мешавина и добро притиснете.

Изматете го крем сирењето, павлаката и лимонот со миксер додека не добиете воздушен крем.

Растворете го желатинот во малку вода и измешајте го во смесата.

Раширете го кремот над основата за бисквити и оставете го во фрижидер најмалку четири часа.

Пред сервирање, гарнирајте по желба, по можност со свежо сезонско овошје.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris