ОБОЖАВАТЕ KitKat? Можете да го направите дома, потребни ви се само две состојки (РЕЦЕПТ)

4 ноември, 2020
0a3f9563-9ce4-4640-a788-fcdec05341d5

Видеорецепт за огромен домашен KitKat стана хит на TikTok затоа што за него се потребни само две состојки.

Рецептот го сподели австралиецот Антос (19) на 19 октомври, а видеото е прегледано 118 000 пати.

„Денес се обидов да направам огромен KitKat“, рече тој пред да открие дека за тоа му биле потребни само две состојки – чоколадо и наполитанки.

@one_and_only_ant

I made a giant kit-Kat! What other giant foods should I make? #food #fyp #chocolate #kitkat #giantfood

♬ Up Beat (Married Life) – Kenyi

Користел чоколадо Cadbury кое го стопил па го прелил во калап за торта, но може да користите какво било чоколадо. Потоа додаде слој наполитанки, повторно прели чоколадо и го повторуваше процесот додека не го наполни калапот.

Огромниот KitKat потоа го стави во замрзнувач преку ноќ.

Тој амбициозно се обиде да го напише TikTok на врвот на тортата, но не успеа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi