Одличен десерт: Мафини со ванила

16 април, 2020
Насловна

Состојки:

  • 2 јајца
  • 5 шолји шеќер
  • 7 шолји брашно
  • 2 шолји млеко
  • 1 пакетче прашок за пециво
  • 1 лажиче екстракт од ванила
  • ¼ кисело млеко
  • ½  кесичка ванилин шеќер

Земете еден голем сад, изматете ги јајцата со шеќерот. Ставете го маслото, потоа киселото млеко, на крај брашното. Матете со миксер. Додадете ги пецивото, ванилата и ванилиниот шеќер. Измешајте се убаво со миксер. Внимателно претурете од смесата во хартиените корпи. Ако немате хартиени корпи, ставете го тестото во калапи, претходно намрсени со маргарин и попрскани со брашно Внимателно претурете го филот во корпите или калапите, притоа внимавајќи да не ги преполните, колку и да сакате тоа да го направите, затоа што ќе претечат во текот на печењето. Во секој мафин, ставете по неколку вишни, претходно добро исцедени. Печете околу 30-35 минути во претходно добро загреана рерна на 250 целзиусови степени. Испечените мафини извадете ги од калапите и ставете ги на чинија да се оладат. Од оваа смеса излегуваат 24 мафини.