Одличен за ужина или лесен појадок. Похован крцкав компир (ВИДЕО)

8 август, 2020
сдфсдфсдфсдф

Потребно е:

Компири

јајца

брашно

презла

сол, масло

Подготовка: Измијте ги компирите и излупете ги па ставете во ладна вода. Исечете ги на тенки кругови и извалкајте ги во јајца и брашно со презла Пржете во тава во масло од двете страни. Додадете сол по вкус. Поставете ги на салфети. Можете да ги јадете сами или како гарнир со некое месо.