8 јули, 2020

Рецепт што мора да го пробате!

Состојќи:

  • 2 големи моркови
  • 1 поголемо зелено јаболко
  • 1 поголема слива
  • 1 лажица свеж ѓумбир
  • прстофат менено каранфилче
  • 400 мл ладна вода
  • 65 мл сок од лимон
  • 250 мл мраз

Подготовка:

Ставете го исецканиот морков, јаболко, излупената слива, сокот од лимон и зачините во блендер. Додадете ладна вода, покријте и измешајте сè. Додадете коцки мраз, а потоа измешајте уште еднаш за да добиете соединета смеса. По желба, додадете малку бибер и додадете сол по вкус.

Остави коментар

Почетна // Eat & Drink Story // Освежувачка и здрава: Ладна супа од морков, која се подготвува за 10 минути!
Горе