Палачинки од банана, едноставен и вкусен појадок

30 јули, 2020
DDFGDFGD

Палачинки се омилена закуска на многумина. Ќе ги обожавате овие американски палачинки, чиј рецепт ви го откриваме овде, дури и повеќе од класичните. Многу лесен и едноставен рецепт кој ќе ви овозможи да направите одличен и вкусен појадок.

СОСТОЈКИ:

2 банани

1,5 чаши брашно

0,5 чаши млеко

2 јајца

шеќер

екстракт од ванила – 5 капки

една лажица прашок за пециво

масло

Во блендер ставете јајца, шеќер, екстракт од ванила, млеко и јајца, а потоа сè добро измешајте, сè додека не добиете густа течност. Во една чинија измешајте брашно и прашок за пециво, а потоа додајте ја смесата од блендер, измешајте добро и ќе ја добиете смесата за палачинки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi