Палачинки во шато- слатко, послатко, најслатко! Морате да ги пробате!

19 мај, 2020
палачинки1

Состојки:

– 3 јајца

– 3 дл млеко

– вода по потреба

– брашно

– масло и малку сол

За фил е потребно: 

-150 гр ореви

– 150 гр шеќер

– 4 јајца

-1 дл бело вино

– 8 лажици шеќер

Изматете ја смесата за палачинки и направете ги на стандарден начин. Исфилувајте ги со ореви и шеќер и преклопете ги на четвртина.

Шато подгответе го на овој начин:

Со мискер изматете белки со шеќер.Во посебен сад ставете вода да врие, а на пареата изматете бело вино, жолчки и шеќер додека не се згуснат. Додадете ги и изматените белки со кремот од жолчки и промешајте добро. Прелијте преку палачинките, изладете и послужете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi