Пилешко alla parmigiana

28 септември, 2020
Chicken-Parmesan-square-FS-38


пилешки гради, 2 филети

домати, 800 гр

лебни трошки, 120 гр

1/2 лажиче лук во прав,

1/2 лажичка оригано,

1/2 лажичка сув магдонос,

1 лажица шеќер,

пармезан, 30 гр

брашно, 80 гр,

лук 2 чешниња

босилек, 6 листови

свеж доматен концентрат, 15 гр

моцарела, 125 гр

зејтин за пржење

сол и бибер (свежо мелен)


Исечете ја моцарелата на коцки, изматете ги излупените домати малку, изматете ги јајцата, и пилешкото исечете го на тенки парчиња и истенчете ги удирајќи ги со рамната страна од чекан за месо. Подгответе трошки од леб со додавање лук и кромид во гранули, суво оригано, рендан пармезан, сецкан магдонос, зачинете со сол и бибер во садот со трошки од леб и измешајте ги состојките. Потоа истурете ги излупените домати во загреана тава, исцедете го лукот, додадете концентрат од домати, шеќер, босилек, зачинете со сол и бибер, промешајте и кога ќе завршите, варете на тивок оган 15-20 минути. За тоа време, зачинете го пилешкото од двете страни со сол и бибер, превртете го во брашно, изматени јајца и трошки од леб, истресете го вишокот и ставете го во тава на врело масло, од секоја страна 2 минути. Извадете ги пржените шницли во кујнска хартија за да се впие вишокот маснотии. Потоа поставете поголем дел од сосот од домати на дното на огноотпорен сад, наредете ги пржените шницли над неа, покријте ги со лажица сос, ставете коцки моцарела и ставете ги во рерна, загреана на 190 ° C, 10-15 минути.