Плазма ролат

28 јануари, 2020
50569b9fe128758bbf0ba3750adef128_670x0

Брз Плазма ролат кој ќе ве остави без зборови!

Состојки

4 јајца
1 жолчка
100 гр шеќер
1 кесичка ванилин шеќер
3 лажици топла вода
100 гр свежо брашно
Пола кесичка прашок за пециво

За фил

500 мл слатка павлака
2 кеси ванилин шеќер
200 гр мелена плазма
2 кесички кремфикс

Припрема

За кората разматете ги јајцата, жолчките, шеќерот и ванилиниот шеќер додека не добиете густо тесто. Потоа додадете ја водата, брашното измешано со прашокот за пециво и измешајте нежно. Тестото ставете го во подмачкана тава со малку брашно и печете ја околу 20 минути на 180 степени. Пренесете ја печената кора во влажна кујнска крпа, замотајте го и оставете да се излади. За филот изматете ја киселата павлака со ванилиниот шеќер и кремфиксот. Извадете ја кората, посипете ја со мелената плазма, филувајте ја рамномерно и повторно замотајте ја. Добро изладете го ролатот и исечете го на тенки ленти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi