Полнено пилешко филе: Ручек за целото семејство! (ВИДЕО)

13 јули, 2020
pilesko

Состојки:

 • 600 гр пилешко филе;
 • 70 гр сирење;
 • 70 гр шунка;
 • 70 гр сланина;
 • неколку феферонки;
 • маслиново масло;
 • сол;
 • бибер;
 • 1 кг оригано;
 • 30 гр маслинки;
 • лук во прав (по желба)

Подготовка: Исечете го пилешкото филе, на 5-6 места, но не до крај! Ставете сирење во едниот џеб, шунка во другиот, и во еден сланина; во последниот сецкани феферонки. Полијте го месото со масло, сол, бибер, лук во прав, оригано, сецкани маслинки. Печете 35-40 минути на 200 Ц.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi