Потаж кој го подигнува имунитетот: Евтин, лесен и брз за подготовка

2 ноември, 2020
potaz-od-bundeve-830x0

Состојки

1/2 кг тиква

100 гр морков

100 гр компир

50 гр путер

1/2 кромид

1 гранче рузмарин

1,5 л коцка за супа

200гр павлака

коцки препечен леб

сол и бибер

Подготовка:

Тикви, компири и моркови исечени на коцки и кромидот ги пржите во путер. Додадете сол, бибер, супа, рузмарин и варете покриено на умерена температура. Извадете го рузмаринот, испасирајте ја супата и вратете на оган да зоврие, па прелијте ја павлаката со малку путер. Послужете со печени коцки леб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi