Предлог за слатки и солени пити – идеи од што да ги направите!

27 септември, 2020
рецепт наслов

Овесни снегулки, мелени бадеми или лешници со мед се здрава замена за класичен бисквит и додадете солени во подножјето од карфиол, крекери или ориз

Наместо класичното тесто со путер и брашно, лесно е да се подготви крцкава основа за пити со бисквити и ореви. Ќе оди добро со крем сирење и овошје.

Можете исто така да ја користите смесата за солени пити. Исецкајте три чаши крекери, а потоа измешајте ги со две чаши стопен путер. Дното и sидовите на мал плех за пити премачкајте го со влажни трошки и основата е подготвена за печење.

Подобро е да се пече на пониска температура за да не изгори. Откако кората ќе се олади, прелијте ја со ситно полумасно сирење, парчиња варен компир и виолетов кромид, зачинете со рузмарин и маслиново масло и печете ја питата додека не е готова.

Можете исто така да подготвите кора од кафеав ориз без глутен за солени пити. Користете ги остатоците од ручекот, а потоа измешајте го сварениот ориз со белките и ренданото сирење. Притиснете ја смесата по долниот дел и рабовите на овалниот сад.

Печете го на умерена температура додека не добие златно-кафеава боја. Крцкавите снегулки од ориз исто така не содржат глутен, а исто така можете да ги додадете во основата за слатки пити. На сличен начин, можете да подготвите крцкава кора од сладок компир. Премачкајте го садот за пита со тенки парчиња сладок компир, наредете го бланшираниот спанаќ и прелијте го со мешавина од јајца, крем сирење.

Пире од компири, сецкани варени тестенини, пире од карфиол или рендана тиква, во комбинација со жолчки и сирење, можат подеднакво добро да ја заменат секоја основа или кора од лиснато тесто. Кога подготвувате база од карфиол, проверете да не се претвори во каша во блендерот. Исечканиот карфиол треба да биде во форма на мал ориз.

Бидете внимателни кога ја цедите водата во која се вареше карфиолот, бидејќи ако остане малку течност, тестото ќе се распадне. Може да готвите распарчен карфиол без вода во микробранова печка, а потоа да го раширите на хартија за печење во форма на пита и да го ставите како и секоја солена пита.

Ако немате време, исто така ќе ви послужи и подножје од стопено чоколадо, измешано со мелени бадеми и жолчки од јајце, само треба добро да го исцедите во фрижидер. Одлично е за ладни маскарпоне и овошни форми. За поздрава кора, користете ориз и овесна каша, ореви, мед и кокосово масло. Покријте го калапот со алуминиумска фолија и пополнете ја „енергетската“ крцкава кора со лесни летни кремови по желба. Доколку сакате потполно необична пита, замесете тесто.

Расукајте го, посипете цимет и шеќер, завиткајте, а потоа исечете тенки парчиња од ролната. Наредете ги ролатите со цимет еден до друг во тркалезен калап. Основата прелијте ја со фил од јајца, слатката павлака и мелени бадеми, чоколаден крем или фил од рикота.

За да направите кора што не се пече, здробете ги бисквитите користејќи валјак за тесто или блендер, додадете грубо мелени бадеми и стопен путер. Промешајте, префрлете во 3 калапи за мини пити или калап со дијаметар од 20 см и добро притиснете ја смесата. Ставете го во фрижидер додека го подготвувате кремот.

Пример за рецепт: тарт со бадеми

Состојки:

основа: 100 гр овесна каша, 125 гр бадеми, 3 лажици стопен путер, 3 лажици мед

фил: 250 гр темно чоколадо, 2 дл слатка павлака, 10 малини

Подготовка:

Испржете ги бадемите во тава без маснотии или ставете ги кратко во рерна. Мелете ги бадемите со овесна каша во електричен блендер. Измешајте со кокосово масло или путер, а потоа промешајте го медот. Промешајте и притиснете ја смесата со рацете во калапот.

Ставете го во фрижидер или печете на 220 ° C околу 5 минути. Загрејте ја слатката павлака, па додадете го чоколадото искршено на коцки. Мешајте додека не добиете мазна смеса. Оставете го да се излади, а потоа истурете го кремот врз основата. Ставете го во фрижидер неколку часа, а потоа украсете го со листови од бадем и малини.