ПРОЛЕТЕН ДЕЛИКАТЕС, Потпечени тестенини со тиквички и сирење

6 јуни, 2020
иојои

Потребни состојки:

2 тиквички

2 моркови

2 млад кромид

3 јајца

300 гр сирење

1 длк павлака

2 длк млеко

бибер

сув зачин

Подготовка: Добро сварете ги и исцедете ги тестенините. Подмачкајте ја огноотпорната тава со масло и наредете ги тестенините. Измешајте рендани тиквички и моркови со сецкан пролетен кромид, сирење, јајца и павлака. Зачинете со бибер и сув зачин.

Печете ги во рерната на 200 степени до 30 минути.