Рецепт кој стана ВИРАЛЕН во светот: Колач од ТРИ состојки, без печење!

19 јули, 2020
bez pecenje

Се подготвува толку брзо, нема да ви биде тешко да го правите секој ден!

За време на изолацијата, многу се готви, меси и се печеше, а рецептот, кој во последниот месец се здоби со „светска слава“ и стана вирален низ целата планета, има само три состојки.

Состојки:

  • 397 гр кондензирано млеко
  • 400 гр бело чоколадо
  • 100 гр “Lotus Biscoff” (крем од бисквити, можете да го замените со мешавина од путер од кикиритки и крем од чоколадо)

Подготовка:

Растопете го белото чоколадо во млекото на тивок оган. Тргнете го од оганот и измешајте во кремот и по желба додадете мелени бисквити. Истурете во подмачкана тава и израмнете. Кога ќе се стврдне и излади, исечете го на коцки.